מרכז תמר - אבחון, יעוץ וטיפול בילד ובמשפחה

לפרטים וקביעת תור: 03-5445326

פעילויות מוטוריות בבית עם הילדים

פעילויות מוטוריות בבית עם הילדים
limor

פעילויות מוטוריות בבית עם הילדים

מאת: מיריי לירם, פיזיותרפיסטית מוסמכת, מרכז תמר

בשבתות, בחגים וסתם כך באמצע השבוע, הרבה מהילדים נוטים “לבלות” את זמנם ברביצה חסרת מעש מול המסכים: טלויזיה, מחשב, טלפונים ניידים ועוד.  כשעולה הצעה מאחד ההורים לצאת קצת מן הבית, מייד עולה גם המחשבה שחם או קר ממש בחוץ, אז אולי כבר נשאר.

על כן, גיבשנו עבורכם ההורים כמה רעיונות לפעילות ספורטיבית משותפת ומהנה, שתעזור לכם להוציא קצת את הילדים מהמסכים ולהיות יחד כמשפחה.

אילו פעילויות ניתן לעשות בבית?

הכנו עבורכם 6 רעיונות למשחקים שיעזרו לכם לשחק עם ילדיכם:

 1. מסלול תחנות מוטורי: כל מה שיש בבית יכול להפוך לג’מבורי מאולתר! זוחלים מתחת לשלחן, מטפסים על כסאות בשני גבהים כמו מדרגות (כשההורים שומרים על הילדים), קופצים על פוף, הליכה על חבל עגול או שרוך לשיווי משקל, מתמסרים בכדור ספוג, בועטים לשער בצורת כרית גדולה, קפיצה בחבל כמה פעמים, מזרון קפיצים ישן יכול לשמש יופי של טרמפולינה, הולכים מסלול קצר בהליכת “מריצה” משותפת (הורה מחזיק את רגליו של הילד והילד מתקדם עם הידיים) ועוד כיד הדימיון הטובה עליכם. אפשר לעלות שלב במשחק ולעשות תחרות על פי זמנים.
 2. ים-יבשה: כאשר מגדירים שטח תחום שהוא הים: בריסטול מודבק לרצפה, חבל שמקיף בעיגול ועוד. מהלך המשחק: כשההורה מכריז “ים” נכנסים למעגל וכשההורה מכריז “יבשה” קופצים החוצה. כך מהר, באופן מבולבל וכדומה.
 3. גן חיות: אחד אומר שם של חיה וכולם הולכים כמו החיה: הליכת דוב, הליכת סרטן, קפיצות ארנבת, קפיצות קנגורו ועוד.
 4. משחק הפסלים: נשארים 5 שניות או יותר בתנוחה ללא תזוזה.
 5. באולינג בייתי: אפשר יחד לאסוף בקבוקים, למלא בקצת מים (למתקדמים: אפשר כל בכל בקבוק לערבב צבע מאכל שונה), וליצור משחק באולינג שמפילים עם גרביים מגולגלות או כדורי טניס. אחרי כן ניתן לעשות את זה בתנוחות שונות- ישיבה, עמידת רגל-ברך, שכיבה על הבטן, עמידה על רגל אחת ועוד. גם מהנה וגם אקולוגי
 6. דייג אוהב דגים: לייצר דגים: לצייר דגים על דף מחומר סול, גזירתם במספריים, להצמיד סיכות משרדיות רגילות. לייצר חכה: להכין חכה עם חוט ומגנט בקצה, ללפף על מקל מטאטא. כעת ניתן לדוג דגים. הפעילות גם תחרותית וגם טובה ליציבות חגורת הכתפיים ותיאום הידים.

בהצלחה!

לפרטים נוספים התקשרו 03-5445326 או השאירו פרטיכם ואנו ניצור עמכם קשר

  שם

  דוא״ל

  טלפון

  דילוג לתוכן