מרכז תמר - אבחון, יעוץ וטיפול בילד ובמשפחה

לפרטים וקביעת תור: 03-5445326

תכנית מעג״ן

תכנית מעג״ן (מערך תומך גן)

תוכנית מעג”ן (מערך תומך גן) היא תכנית ארצית הפועלת לאיתור וטיפול בילדים המתקשים לתפקד במסגרות החינוך בגיל הרך.

מרכז תמר מפעיל את תכנית מעג”ן על ידי אגף החינוך בעיריית תל אביב -יפו, דרך המחלקה לגני הילדים. התכנית פועלת בגני עיריה בדרום העיר, במגזר הממלכתי והממלכתי-דתי ובגילאי טרום טרום, טרום וחובה.

זוהי תכנית שנתית שנועדת לסייע לילדים להשיג את המטרות ההתפתחותיות הנדרשות מבני גילם מבחינה שפתית, מוטורית, חברתית ורגשית.

צוות מעג״ן מורכב ממטפלים מקשת רחבה של תחומי התפתחות הילד העובדים בשיתוף פעולה עם הצוות במערכת החינוך.

הנחות היסוד

הנחת היסוד של התכנית הינה כי התערבות מקצועית בגיל מוקדם ככל האפשר משיגה תוצאות טובות יותר להתפתחותו של הילד, בטווח הקצר ובטווח הארוך. בנוסף, הערכה תפקודית נכונה של ילדים מושפעת מהכרות ממושכת בסביבה הטבעית שלהם, ומהסתכלות של גורמים רב מקצועיים מתחומי ההתפתחות השונים: חינוכיים וטיפוליים כאחד.

מטרות התוכנית

 1. איתור ואיפיון צרכים התפתחותיים בקרב ילדי הגן.
 2. פעילות קבוצתית לצורך שיפור תפקוד, בדגש על תפקוד שפתי.
 3. מתן כלים וידע מקצועי לצוות הגן.
 4. סיוע והנחית הורי הגן לילדים המאותרים כזקוקים לסיוע.

מערך התכנית

במסגרת התוכנית, אשת צוות מעג”ן מגיעה למסגרת הגן באופן שבועי ומהווה חלק מצוות הגן. אנו מאמינים כי מסגרת החינוך משפיעה באופן משמעותי על התפתחות הילד וגיבוש אישיותו. ועל כן הצוות החינוכי מהווה גורם משמעותי בתהליכי האיתור וההתערבות ופועל במשותף עם איש צוות מעג”ן.

צוות מעג”ן מורכב מאנשי מקצוע מתחומים שונים: פסיכולוגיות, קלינאיות תקשורת, מרפאות בעיסוק, מטפלות בהבעה ויצירה, יועצות חינוכיות ועוד. אשר פועלים יחד כצוות חשיבה.

לכל גן מגיעה ל4 שעות שבועיות אשת צוות קבועה אשר פועלת כחלק אינטגרלי מצוות הגן ומפעילה בשיתוף עם הגננות והסייעות קבוצות העשרה לילדים המאותרים כזקוקים לסיוע. במידת הצורך, יופנו הילדים המאותרים למכון להתפתחות הילד, לצורך אבחון או טיפול.

הצטרפו לצוות מעג״ן

שלחו לנו קורות חיים באמצעות הטופס או לאי-מייל tamar.center@gmail.com

  שם

  דוא״ל

  טלפון

  צירוף קובץ קורות חיים (pdf/Word)

  דילוג לתוכן