מרכז תמר - אבחון, יעוץ וטיפול בילד ובמשפחה

לפרטים וקביעת תור: 03-5445326

טיפול בדרמה

פסיכודרמה במרכז תמר בתל אביב

פסיכודרמה לילדים

טיפול בדרמה הינו טיפול רגשי שעושה שימוש במשחק, תאטרון ומופע ככלים המסייעים למטופל להביא חלקים יצירתיים מעצמו. התהליך הטיפולי מתבצע דרך כלים מתחום התאטרון כמו אלתור, המחזה, תאטרון בובות, דימויים, מטאפורות ואגדות. אך גם עושה שימוש בכלים מעולמות הבעה ויצירה נוספים כמו אומנות, ארגז חול, משחקי קפסא ועוד.

על פי עקרונות השיטה כאשר מתבצעת הרחקה בין המציאות לעולם הדימיון התכנים המועלים אינם עוסקים ישירות בחיי המטופל אלא כסיפור דימיוני. על כן הילד איננו חושש לעלות קשיים בשל חשיפה אפשרית. החיבור חזרה לחיי המטופל נעשה על ידי המטפל.

בנוסף, המטופל מקבל על עצמו תפקידים שונים אותם הוא ממלא בחיים או אחרים ממלאים בחיו שלו. כך הוא יכול לנוע בין תפקידים ולבחון את מנעד הרגשות וההתנהגויות שלו ושל אחרים כלפיו.

אין צורך בכישרון אמנותי, או ניסיון קודם על מנת להיעזר ולהיתרם מטיפול זה.

למי מתאים טיפול בדרמה

טיפול בדרמה מתאים לכול הגילאים. במרכז תמר הטיפול בדרמה מופנה לילדים ונוער אשר מתמודדים עם קשיים התפתחותיים, קשיים חברתיים, קשיים רגשיים, קשב וריכוז, ובעיות התנהגות.
כך למשל, ילד החווה קשיים רגשיים במסגרת הבית יכול לייצר עם המטפל הצגה בה הוא נוטל תפקידים שונים ורואה עצמו מזוויות שונות: פעם משחק את פתקיד האב, פעם את תפקיד האם ופעם את עצמו. זוהי אפשרות עבורו לבנות מחש את הסיטואציה ולחפש עם המטפל סוף אחר וכך ללמוד להתמודד עם הסיטואציות בהן נתקל ומייצרות עבורו חוויות של תסכול או קושי.

משך הטיפול

 • טיפול פרטני אורך 45 דק.
 • תדירות- אחת לשבוע.
 • מפגש הורים בהתאם החלטת המטפל

לפרטים נוספים התקשרו 03-5445326 או השאירו פרטיכם ואנו ניצור עמכם קשר

  שם

  דוא״ל

  טלפון

  עוד על טיפול בהבעה ויצירה לילדים

  דילוג לתוכן