מרכז תמר - אבחון, יעוץ וטיפול בילד ובמשפחה

לפרטים וקביעת תור: 03-5445326

טיפול באמנות

טיפול באומנות לילדים בתל אביב

טיפול באמנות לילדים

טיפול באומנות מאפשר לילד או למתבגר מרחב בו הוא יכול להתמודד עם קשיים רגשיים באמצעות הבעה ויצירה. הטיפול מגייס את הילד או המתבגר במלואו, בהיבטים יצירתיים, רגשיים, תחושתיים, קוגניטיביים, גופניים ומוטוריים. התהליך המשותף לילד ולמטפל הינו הדרגתי ובונה אמון, על מנת להפוך את מרחב הטיפול למקום בו ניתן להציף התמודדויות וקשיים תוך כדי יצירה או תוך כדי דיבור ומשחק.

הילד או המתבגר בוחר את הדרך הנכונה לו לבטא את עולמו הפנימי. החלק האומנותי מרחיב את יכולת הביטוי, מעניק מרחב נוסף לבניית קשר, מארגן ומאתגר חשיבה . בחדר האמנות יש מגוון רחב של חומרים וגישה לטכניקות עבודה שונות המותאמות לצרכי המטופל.

הילד או המתבגר לומד באמצעות היצירה כיצד להביע ולהתמודד עם תחושות שהוא אינו יודע לעבד לבד. תפקידו של המטפל הוא לעזור למטופל להכיר בתחושות ובתכנים שעולים במהלך הטיפול. באמצעות הטיפול באומנות מתחזק הדימוי העצמי, משתפרת היכולת לנהל קשר והמטופל לומד כיצד למקם את החוויות בתוכו, באופן שיקדם אותו בחיי היומיום.

למי מתאים טיפול באומנות

במרכז תמר הטיפול באומנות מיועד לילדים ונוער אשר מתמודדים עם קשיים התפתחותיים, קשיים חברתיים, קשיים רגשיים, קשב וריכוז, בעיות התנהגות.
הטיפול באמנות מתאים לכל אדם המגלה נכונות להתנסות בחומרי אמנות ללא קשר לכשרון אומנותי או ניסיון קודם בתחום.

הטיפול מתאים לכל הגילאים ומותאם על פי גילו ומצבו ההתפתחותי של המטופל. לילדים צעירים הטיפול יכול לתרום בהתמודדות עם בעיות שאופייניות לגיל זה כגון: קשיי גמילה, חרדות, בעיות שינה והסתגלות למסגרת. נמצא כי ילדים זקוקים למגע אינטנסיבי עם חומרים במרקמים שונים, כפי שהטיפול במרכז תמר מאפשר. ילדים בוגרים יותר יכולים להעזר בחומר כדי לייצג קשיים, דילמות, מחשבות או תחושות. העבודה פותחת אפיק של שיחה ומגלה חלקים שאינם מודעים בנוגע לתוכן המיוצג. במקביל עצם התהליך האומנותי מאפשר חווויה של מסוגלות עצמית, של עצמאות וגילוי עצמי.

המגע עם חומרים מאפשר מגע עם חומרי הנפש ובמקביל לעיבוד של החומר גם מתאפשרת היכולת לעבד דרך יצירה או דרך שיחה. המטפל מתייחס בעבודתו הטיפולית הן לדרך העשייה והעבודה עם החומרים, מציע חומרים שמסייעים להעלאת תכנים נפשיים או מאפשרים תנועה בתוך הנפש. והן מתייחס לתוכן שעולה בתוצר האומנותי כמו אילו דמויות או סיטואציות מעסיקות את הילד וכיצד הוא מתמודד עימן ביצירה.

החומרים בהם נעשה שימוש במהלך הטיפול הנם מגוונים: ארגז חול, חמר, פלסטלינה, גבס, גואש, צבעי פנדה, צבעי מים, עפרונות, נייר, בדים, דבקים, חומרים ממוחזרים, חוטים, צמר וכל דבר אחר העולה על הדעת.

משך הטיפול

 • טיפול פרטני אורך 45 דק.
 • תדירות – אחת לשבוע.
 • הטיפול מלווה בהדרכת הורים בהתאם להחלטת המטפל.

פרט לטיפול באומנות פרטני מתבצעים טיפולים קבוצתיים באומנות לילדים שזקוקים לתרגול תקשורת ופיתוח מיומנות חברתית.

לפרטים נוספים התקשרו 03-5445326 או השאירו פרטיכם ואנו ניצור עמכם קשר

  שם

  דוא״ל

  טלפון

  עוד על טיפול בהבעה ויצירה לילדים

  דילוג לתוכן