מרכז תמר - אבחון, יעוץ וטיפול בילד ובמשפחה

לפרטים וקביעת תור: 03-5445326

טיפול רגשי לגיל הרך

טיפול פסיכולוגי לילדים, טיפול רגשי לגיל הרך בתל אביב

טיפול רגשי לגיל הרך

במרכז תמר אנו מציעים טיפול רגשי לילדים החל מגיל ינקות ועד גיל תשע, הניתן על ידי פסיכולוגית התפתחותית המתמחה בטיפול בגיל הרך ועל ידי עובדת סוציאלית.

אנו במרכז תמר מאמינים כי הילד הינו חלק בלתי נפרד ממשפחתו ועל כן הטיפול מתחיל באבחון הקשיים של הילד לצד הקשיים המופיעים במשפחה. כחלק מהאבחון אנו מקבלים מידע על ידי שאלונים גם ממסגרת החינוך של הילד, על מנת לייצר תמונה רחבה ככל האפשר, בכדי לייצר תכנית טיפולית המתאימה לילד ולמשפחתו.

לאחר האבחון הטיפול הניתן יכול להתקיים במספר דרכים: טיפול פרטני המלווה בהדרכת הורים, טיפול הורה-ילד, הדרכת הורים בלבד, או הפניה לטיפול קבוצתי.

הטיפול הרגשי בילדים מתרכז בחייו של הילד: ברגשותיו, באמונותיו ובמערכות היחסים שהוא יוצר בסביבתו (משפחה, חברים). הוא שם דגש על המצוקות הנפשיות והקשיים בהם הילד נתקל בחייו, לצד כוחותיו ויכולותיו. הטיפול מתבצע באמצעות משחק ולעיתים גם שיחה, בהתאם ליכולתו של הילד, בין המטופל למטפל כאשר ישנה חשיבות גדולה ליצירת קשר טיפולי בטוח ומוגן, המבוסס על יחסי אמון.

אף על פי שהילד מגיע לטיפול בדרך כלל בתיווך ההורה, הטיפול הינו אינדבידואלי ומתבצע תוך שמירה על פרטיותו של הילד. יחד עם זאת, ישנה חשיבות גדולה למעורבות ההורים ושיתופם ולפיכך מתקיימות עמם פגישות נפרדות בהתאם לצורך ולמהלך הטיפול ולמטרותיו.

השיפור באיכות החיים של הילד ניכר לאחר תקופת זמן מסויימת, בהתאם לקושי איתו מגיע המטופל, לקשר הטיפולי שנוצר וליכולתו להפיק ממנו כלים שימושיים אשר יעודדו אותו להתמודד ולהתגבר על הקונפליקטים בחייו.

למי מתאים טיפול רגשי?

טיפול רגשי במרכז תמר מתאים לילדים מגיל ינקות בשילוב עם הוריהם ועד גיל 9 שנים, בהתאם לסל הבריאות המקדם של התפתחות הילד. ילדים אשר חווים קשיים בתחומי: הפרעת קשב, הפרעות במצב הרוח, מצבי משבר, חרדה, דיכאון, בעיות התנהגות, קשיים חברתיים, בעיות במסגרות חינוכיות וביחסים עם דמויות סמכות ועוד.

משך הטיפול

 • משך כל מפגש הוא 45 דקות.
 • המפגשים מתקיימים על בסיס שבועי.
 • הדרכת הורים נלווית למפגשים עם הילד.

לפרטים נוספים התקשרו 03-5445326 או השאירו פרטיכם ואנו ניצור עמכם קשר

  שם

  דוא״ל

  טלפון

  עוד על טיפול רגשי לילדים

  דילוג לתוכן