מרכז תמר - אבחון, יעוץ וטיפול בילד ובמשפחה

לפרטים וקביעת תור: 03-5445326

תכנית חיבורים על הרצף לטיפול באוטיזם

תכנית ״חיבורים על הרצף״ לטיפול באוטיזם

בשנת הלימודים תשפ”ב (2021-2022) עתידה להיפתח במרכז תמר תוכנית טיפולים ייחודית עבור ילדים בגילאי גן חובה המאובחנים עם ASD ומשולבים במסגרת חינוכית רגילה.

מטרת התוכנית הנה לספק לילדים המאובחנים הרצף את סל הטיפולים המלא תחת קורת גג אחת ותוך שיתוף פעולה מירבי בין גורמי הטיפול השונים.

במסגרת התוכנית יינתנו טיפולים ביום מרוכז בשעות הבוקר. הטיפולים יכללו: טיפול רגשי, הדרכת הורים, קלינאית תקשורת, ריפוי בעיסוק ופיזיותרפיה. יום הטיפולים יכלול טיפולים פרטניים, טיפולים זוגיים, עבודה קבוצתית. בנוסף הורי התוכנית יזכו להדרכת הורים קבועה וישתתפו בקבוצת הורים. הורי התוכנית יקחו חלק פעיל בטיפולים וינכחו בחדרי הטיפול השונים על מנת לייצר המשכיות בעבודה גם במסגרת הביתית.

לכל ילד תבנה תוכנית אישית על פי הערכה ותצפיות שיעשו על ידי הצוות המטפל בתחילת השנה. ההערכה תכלול התייחסות לתחומים התקשורתיים, חברתיים, שפתיים, רגשיים, תחושתיים ופיזיולוגיים. מתוך כך תבנה תוכנית טיפולים אישית עבור כל ילד בתכנית.

את התכנית יעבירו צוות מטפלים קבוע ממרכז תמר המלווה על ידי פסיכולוג התפתחותי אשר מרכז את התכנית, וכן הצוות יערוך ישיבות שבועיות על מנת לייצר תקשורת וקו אחיד בין המטפלים השונים בנוגע לתכנית הטיפולים האישית והקבוצתית.

תנאים להשתתפות בתכנית:

 1. אבחון של נוירולוג ילדים ושל פסיכולוג עם אבחנה של ASD.
 2. ילד/ה בגילאי גן חובה, גיל הילד/ה עד חמש וחצי שנים.
 3. הילד/ה משולב/ת עם סייעת במסגרת הגן.
 4. זכאות מקופת החולים וביטוח הלאומי לסל הטיפולים של ASD.
 5. התחייבות להשתתפות בתוכנית למשך שנה שלמה (ספטמבר-יולי).
 6. הגעה קבועה של שני ההורים לסירוגין (שבוע הורה אחד ושבוע הורה שני).
 7. התחייבות ההורים להשתתפות בהדרכות קבועות ובקבוצת הורים.

בשל מספר המקומות המוגבלים, יערך תהליך סינון ראשוני שיכלול מילוי שאלונים ושליחת אבחונים של הילד. לאחר מכן יוזמנו המועמדים שיעמדו בקריטריונים לראיון עם ההורים והילד עם מרכז התוכנית.

במידה והנכם מעוניינים להשתתף בתכנית יש לשלוח מייל למזכירות “מרכז תמר” לכתובת Tamar.center@gmail.com. במייל ציינו כי הנכם מעוניינים להשתתף בתכנית “חיבורים על הרצף”, וכן נא לציין את שמות ההורים והילד וגילו. צוות המרכז ישלח לכם שאלונים למילוי על ידכם ועל ידי הגננת בשנה האחרונה.

לפרטים נוספים על התכנית התקשרו 03-5445326 או השאירו פרטיכם ואנו ניצור עמכם קשר

  שם

  דוא״ל

  טלפון

  עוד על אוטיזם

  דילוג לתוכן