תמונה: פיזיותרפיה

פיזיותרפיה

טיפולי הפיזיותרפיה במרכז תמר מוכוונים לסייע לילד או למתבגר להתמודד עם קשיים מוטוריים ולסייע להמשך התפתחות תקינה בהתאם לשלב ההתפתחותי בו נמצא המטופל.

במרכז תמר אנו מסייעים לילדים שנמנעים מפעילות מוטורית על ידי קידום פונקציות מוטוריות מתקדמות כגון: קפיצה, עליה וירידת במדרגות, ריצה, טיפוס על סולם, תפיסה ומסירת כדור וכו'.

מטרת הטיפול הפיזיותרפי היא להקנות לילד ביטחון בגופו וביכולותיו. בעזרת הטיפול אנו מפסיקים את מעגל ההימנעות מהפעילות המוטורית שגורם לחוסר השתתפות עם קבוצת הגיל ויוצרים מעגל חדש שבו מתרחשת התנסות מוטורית נעימה ובטוחה שיוצרת ביטחון עצמי לנסות אתגרים מוטוריים חדשים.

הטיפול במרכז תמר נעשה באוירה נעימה ומשפחתית, תוך כדי משחק ויצירת קשר של אמון ושיתוף בין המטפל למטופל.

למי מתאים טיפול פיזיותרפי?

טיפול פיזיותרפי במרכז תמר מתאים לילדים המאובחנים עם סרבול מוטורי (DCD) או קשיים בהתפתחות המוטורית.

האוכלוסיות המתאימות לטיפול הן: ילדים עם חולשת חגורת כתפיים, היפוטוניה (טונוס שרירים נמוך), גמישות יתר מפרקית, קשיים בקואורדינציה וויסות תנועה, ליקויי יציבה, ילדים הסובלים מליקויים או מגבלות בתחום הנוירולוגי או האורטופדי כגון שיתוק מוחין (CP) או ספינה ביפידה.

על מנת להשיג את מטרות הטיפול אנו משתמשים במגוון אמצעים ותרגילים כגון הליכה על קורה כדי לאתגר את המערכות המשתתפות בשמירת שיווי המשקל, טיפוס על סולם לחיזוק גפיים עליונות, קפיצות מסוגים שונים (למרחק, מגובה לרצפה ומעל מכשולים) ועוד.

התאמת הטיפול נעשית לפי יכולתו של הילד כשהעיקרון המנחה הוא לקבוע יעדי טיפול מתאימים אשר יאתגרו את המטופל מצד אחד אך גם לא יגרמו לתסכול מצד שני.

משך הטיפול

  • משך כל מפגש הוא 45 דקות.
  • מספר המפגשים ההתחלתי הוא כ-12 מפגשים שבועיים.
  • המשך הטיפול יוחלט על פי חוות דעתו המקצועית של המטפל.

 

לפרטים נוספים צרו קשר